# Nestor rodu…Pan Niciak

Drewniana skrzynia po przejściach zostaje schowkiem na nici.

Pomyślicie: zwykła skrzynka!, ale TO jest Pan Niciak- prawdopodobnie najstarszy “okaz” w mojej kolekcji. Nie ma przesady w tym stwierdzeniu, gdyż z powodu swojego wieku przyjął z należytymi honorami funkcję reprezentacyjną właściwą  bardziej eksponatowi niż przedmiotowi użytkowemu.

Powiecie: przecież świetnie się trzyma, więc o co jej chodzi?! Niestety to jego zdjęcie profilowe. Rewers odkrywa ślady żerowania największego wroga ale i nieodłącznego towarzystwa przedmiotów z duszą – Scolytinae (korniki).

Nestor wymaga więc dużo troski i zabiegów by służyć domownikom w potrzebie.

Nie da więc łatwo za wygraną. Świadom swojej ważnej funkcji skarbnicy przyborów do szycia, która ze względu na moje znikome umiejętności haftowania sprawia, że wiedzie życie emeryta wzywanego tylko w nagłych przypadkach.

Niezawodny, zawsze w pogotowiu, by nieść pomoc gdy tuż przed wielkim wyjściem szew sukienki zmienia zdanie i traci fason.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRATKOWEJ SPOŁECZNOŚCI NA:

facebook-512instagram-colourful-icon

UWAGA PAMIĘTAJCIE : Kopiowanie zawartości serwisu, lub jej części w tym tekstów i elementów graficznych bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s